חיפוש

אתה לא יכול לשנות את היעד שלך בשנייה, אבל אתה כן יכול לשנות את הכיוון שלך בשנייה

האם חשבת פעם לעצמך, מה ההבדל בין אמונה לידיעה?

האם בכלל קיים הבדל בין השניים? מה עם אמונה שלילית או ידיעה שלילית?

האם חשבת פעם לעצמך איזו השפעה יש לשני הדברים האלו על החיים שלך? על הסובבים אותך?
אתה יכול לבחור לקבל את החיים שלך ככה כמו שהם, או שאתה יכול לבחור לקחת אחריות על החיים שלך כדי לשנות אותם. יש אנשים שלא יודעים לקחת אחריות על החיים שלהם, מה שהם יודעים לעשות זה רק להתלונן ולהתלונן, כל פעם שאתה פוגש אותם, הם רק מתלוננים, מדברים על הבעיות שלהם, מתלוננים על החיים שלהם, הם הקורבן, אכלו לי שתו לי, אני יודעת שקיים אצלך בחיים לפחות בן אדם אחד כזה, אחד כזה שכשאר הוא רואה אותך הוא יספר לך את הסיפור העצוב שלו, שוב ושוב ושוב...


אבל, אם הגעת למאמר שלי, אתה טיפוס אחר ! אני יודעת שאתה לא כזה. אתה יקירי יודע לקחת אחריות על החיים שלך.


אתה מכיר בעובדה שאתה הכנסת את עצמך למצב הזה, ואתה יודע שאתה תוציא את עצמך מהמצב הזה. ואין לי ספק בכלל שאם זו הגישה שלך לחיים, אתה תוציא את עצמך החוצה. אתה מסוג האנשים שאומר לעצמו: " אני לא אתנדב להיות הקורבן בחיים האלו שלי."


שמתי לב, שיש שלושה סוגי אנשים בעולם - אלו שפועלים כדי שדברים יקרו – הם נקראים "DOWERS",

אלו שצופים בדברים קורים, הפאסיביים של החיים, מאפשרים לטייס להטיס את המטוס, רואים שהם לכיוון מצרים, יורדים במצרים אבל עדיין מתפללים ומקווים שהוא יטיס אותם לדנמרק.

ואלו שלא יודעים מה קורה. האנשים האלו, מחפשים מה לא טוב בעולם הזה, ואם הם לא מוצאים משהו להתלונן עליו הם פשוט ימציאו אותו.


הרבה מאתנו, בגלל הראיה המוגבלת שלנו רואים את עצמנו ומפקסים את עצמנו בבעיות שלנו, במה לא בסדר, מה דפוק, והפוקוס הזה שאנחנו שמים על זה רק מעצים את הבעיות האלו, ואז אנחנו יוצרים לעצמנו אמונה שאין לנו אפשרות לעשות שום דבר בנוגע לזה. שהחיים שלנו נחרצו. אנחנו מאמינים שאין דרך מוצא.


אבל אני רוצה להגיד לך, שתמיד יש דרך החוצה. כאשר יש רצון לשינוי אתה תמצא את הדרך, כאשר אין רצון, אתה תמצא את התירוץ. אבל בגישה של ה NLP, תמיד אבל תמיד יש דרך מוצא, תמיד. אני ממליצה לך להתחיל לומר זאת לעצמך בכל יום בבוקר ולפני השינה. למשל, המשפט שלי בתקופה האחרונה, היה: " אני בלתי ניתנת לעצירה, אין שום דבר שיפיל אותי או ימנע ממני מלהשיג את המטרה שלי ".


נכון, לפעמים יקרו לנו דברים שלא בדיוק יקרו כמו שתכננו, אנחנו צריכים לקחת זאת בחשבון, יחד עם זאת, במידה ואתה מתחיל לשנות את האנרגיה שלך ולנוע לכיוון אחר, אתה כבר יוצר לעצמך באופן אקטיבי מציאות שונה, אתה בהכרח מוציא אותך מהמקום הישן, שלא רצית להיות בו. תסכים איתי שברגע שאתה לוקח באופן אקטיבי אחריות על החיים שלך, לוקח אחריות איפה שאתה נמצא, ומתחיל לנוע לכיוון אחר אתה בעצם מעביר את האנרגיה שלך ממקום של צער וכאב לעתיד מלא תקווה ואנרגיה חדשה, ליצירת עתיד טוב יותר, ליצירת מציאות טובה יותר, אתה בעצם מתעל את האנרגיה שלך למקום חיובי שכן מועיל לך בחיים, וכן משרת אותך בחיים, הגיוני לא?


לפני כחודש בערך, נפגשתי עם עורכת הדין שלי לענייני משפחה כדי לדבר על הדיון בבית הדין הרבני שהיה לנו באותו השבוע.


אנשים שסיפרתי להם שאני מתגרשת בבית הדין הרבני ישר דיברו על זה באופן שלילי. מבחינתם אני עשיתי טעות נוראית, הם אמרו לי: " מה את נורמלית? הם בחיים לא יתנו לך גט". "מה? הם לא יתנו לך להתגרש". אנשים דיברו על זה כאילו הם יודעים את זה 100 אחוז, כאילו הם הדיינים בבית הדין. עכשיו, אתם יודעים מה, אפילו עורכת הדין שלי, כאשר אמרתי לה שאני מעוניינת לקבל גט בדיון הראשון, היא לא רק הרימה גבה אחת, היא הרימה שתי גבות, ועוד הוסיפה ואמרה לי, "מה פתאום! אין סיכוי בעולם!" היא האמינה שאין לי סיכוי, שאני חולמת בהקיץ.


אני יודעת שלמעשה כל זה נאמר מהמקום שלהם, מתוך העולם הפנימי שלהם, ואני לגמרי מאמינה שהם עשו זאת מתוך אכפתיות ודאגה.

אגב, באותה הפגישה שלי עם עורכת הדין, ישבנו ודיברנו על הדיון, מה לומר ואיך לומר. באותו היום כאשר הגעתי הביתה, הנחתי את עצמי בתהליך NLP, חזרתי ככה על הדברים שהיא אמרה, ואז אמרתי לעצמי, "דיקלה, זה לגמרי שייך לה ולאמונות שלה, ואת ביום שלישי תוכיחי לה שהיא טועה". יצרתי לעצמי תמונה של ניצחון, שלי, תמונה שאני מקבלת את הגט, ומה אני עושה אחרי הגט, תיארתי לפרטי פרטים מה אני עושה ישר אחרי הגט, איזה פעולות אני עושה, עם מי אני מדברת, את התחושות שלי, את ההתלהבות של האנשים שמסביבי ברגע שעדכנתי אותם על זה.


מה למעשה עשיתי? אני יצרתי ידיעה בתת המודע, בעזרת תיאור מלא של התמונה, תת המודע שלי קיבל את העניין הזה כידיעה. אפילו ירדתי לרזולוציות של השירים שאני הקשבתי להם בשנייה שקיבלתי את הגט, אני יצרתי את העתיד שלי. לקחתי אחריות, אני אחליט על איזה תמונה אני אסריט בראש שלי. הרי בקלות יכולתי לבחור את התמונה השלילית, ליצור את התמונה השלילית, ולתת פקודה לתת המודע שלי להגשים לי את התמונה הזו שבראש. במקום זאת, עצרתי את כל השליליות הזו שקיבלתי מאנשים שמסביבי, לקחתי אחריות ועמדתי על המשמר של המוח שלי. אני אחליט מה ייכנס לשם, אני אחליט איזו תמונה ליצור לעצמי בראש, והתמונה שאני אצור אצלי בראש, תמיד תהיה כזו שמשרתת אותי! תת המודע שלנו אינו מבחין בין מציאות לדמיון, לכן כאשר יש תמונה בראש, הוא יעשה הכל כדי לעזור לך להגשים אותה.


הנה, אפילו צירפתי לכם לינק לשירים אחרי הגט:

Don’t be afraid of your freedom-The Soup Dragon I’m free Steve wonder,


אחרי יומיים מהפגישה עם עורכת הדין שלנו, הגענו לדיון בבית הדין הרבני. הם הקשיבו לצד שלי, והם ישבו והקשיבו לצד שלו. ובעצם, קרה דבר נפלא, הם יצרו פתח לקבלת גט, ולא רק קבלת גט בעוד חודשיים מעכשיו, כמו שהם עושים בדרך כלל, אלא גט באותו היום!!! בשנייה שהתקבלה ההחלטה, העורכת דין שלי פערה פה, ופתחה זוג עיניים ושאלה אותי, את האמנת שיתנו לך גט היום?!?!? אמרתי לה בוודאי, לא רק שהאמנתי, ידעתי שהם יתנו לי גט היום. בזכות הכלים שרכשתי ב NLP, ידעתי שאני עושה את הדבר הנכון, וכל הדברים השליליים שנאמרו, נעלמו ואפילו לא נכנסו אלי למוח.

תראו, אני לא הגעתי עם תקווה או אמונה, כי מהעולם שאני מגיעה ממנו, שזה עולם ה NLP,, אמונה זה פתח של אולי כן אולי לא. זה מסר שמועבר לתת המודע שיש ספק. אני הגעתי בידיעה מוחלטת ושלמה שזה יקרה היום. זה ההבדל הדק והמשמעותי ביותר.

הגישה שאני מציגה בפנייך היא להתחיל להכיר באפשרות שיש לך שליטה על החיים שלך, בעזרת התמונות שאתה מייצר לעצמך במוח.


"אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות."

(רבי נחמן מברסלב)


ההנחה היא שכאשר אתה מתחיל לאמץ את הגישה הזו, אתה ממש מתחיל לפתח מודעות לאמונות שלא שייכות לך, שאלו אמונות של מישהו אחר שאין להם קשר אלייך, זה שהוא מאמין שזה לא יצליח לא קשור בכלל אליך. אתה מתחיל לשים את הפוקוס על מה כן אפשרי עבורך, מה כן פתוח בפנייך, וכך כל האנרגיה העוצמתית שלך מנותבת למקום שהרבה יותר מועיל לך בחיים. האם אתה יכול לקלוט את כל העוצמות שקיימות בך ברגע שאתה שינית כיוון חשיבה? העוצמות שקיימות בך ברגע שלקחת את ההגה של החיים שלך לידיים שלך?


אז מה שאני אבקש ממך עכשיו לעשות, כי אני בן אדם פרקטי, זה לשבת לרגע לבד, עם עצמך, שיהיו לידך נייר ועיפרון / עט, תחצה לשניים את הדף לאורכו. בצד אחד אני תרשום אמונה מופרכת לחלוטין, לדוגמא, לפיל יש אוזני ארנב – תרשום בצד של האמונה המופרכת הזו- עצום את העיניים לכמה שניות ותדמיין אותה בראש שלך, אחר כך תרשום, מה הם מאפייני התמונה הזו שאתה רואה, באיזה צבע היא? האם היא צבעונית, בהירה, שחור לבן....? האם היא קטנה/ בינונית/ קטנה? האם היא רחוקה ממך או קרובה? האם זו תמונת סטילס או אולי זה וידאו? האם התמונה עם צליל או בלי שקטה? אם כן איזה צליל יש לה?


עכשיו, אחרי שסיימת לרשום את כל מאפייני התמונה של האמונה המופרכת, אני מזמינה אותך לדמיין בראש תמונה של אמונה שהיא ברמת ידיעה, אמונה מוחלטת- למשל – מחר השמש זורחת בבוקר, או כל דבר אחר שתבחר, ותרשום בחלק השני של הדף את מאפייני התמונה של האמונה המוחלטת. באיזה צבע היא? האם היא צבעונית, בהירה, שחור לבן....? האם היא קטנה/ בינונית/ קטנה? האם היא רחוקה ממך או קרובה? האם זו תמונת סטילס או אולי זה וידאו? האם התמונה עם צליל או בלי שקטה? אם כן איזה צליל יש לה?


עכשיו, רק תבחין בהבדלים העצומים שיש בין שתי התמונות האלו, מטורף לא? זו הדרך של המוח שלנו להבדיל ולנווט את הכוח העצום שלנו, את התת המודע שלנו. אני מזמינה אותך להתחיל לתרגל את השימוש במוח בעזרת התמונה הזו, בדברים הכי קטנים, למשל בשעה שאתה רוצה לקום מחר בבוקר, ובשעה שאתה רוצה לצאת מהבית, תצייר לך את התמונה הזו בראש עם אותם המאפיינים של האמונה המוחלטת. ותבדוק בעצמך, מה קורה.


המוח שלנו הוא כל כך גאוני, שברגע שתציב לו מטרה עם אותם מאפיינים שהוא מכיר של אמונה מוחלטת- ז"א ידיעה, הוא יעשה הכול כדי להביא אותך לשם. כמובן שאם אני אדמיין עכשיו מיליון שקל מחר בבנק זה יהיה אבסורד. כן תבדוק זאת בדברים הקטנים, לאט לאט תתחיל לתרגל ולעבוד עם תת המודע, ואתה בהכרח תיווכח לעוצמות והיכולות המטורפות של תת המודע שלך! זה מה שאני עשיתי כדי לקבל את הגט. כנגד כל הסיכויים זה קרה.


באהבה,

דיקלה מור0 צפיות0 תגובות